Lezzet Hikayesi

Ekmeğin sevdalısı, pastanın tutkunu girişimci bir lezzet sever 10 yıl önce sağlıklı ürünler üretip, taze ve sıcak olarak tüketiciye sunmak hedefiyle, ilk mağazasını Ankara Çağdaş Marketler’in Balgat şubesi içerisinde açıyor. Aynı ay içinde 2 mağaza daha açılıyor. Çok kısa bir sürede Kızılay şubesinin açılmasıyla Bonelli lezzeti de dillerde dolaşmaya başlıyor. Artık lezzet tadanlarından tadamayanların da en önemli konusu olmuştur. Elmalı pastaları, sağlıklı ekmekleri, muffinleri, kokusu kısa sürede kendi takipçilerini yaratıyor. Ankaralı binlerce kişi için gün Kızılay Çağdaş’taki Bonelli’ye uğramadan başlamıyor.

Bugün 90 şubesiyle Türkiye’de bir ilki başaran Bonelli ürünleri;
Tüm mağazalarda taze sıcak olarak sunulur.
Pastane kalitesinde üretilen ürünler market fiyatlarıyla tüketiciyle buluşturulur.

Değişen ekonomik koşullar, yeme içme alışkanlıklarındaki farklılaşmaları hızla takip eden Bonelli, değişimi yakalayan değil değişimi yaratan bir firma olarak unlu mamüller alanında çalışan diğer markalar içinde önemli bir örnek teşkil etmektedir. Geleneksel ve dünya ekmeklerini sağlıklı olarak üretip taze ve sıcak olarak sunan Bonelli, aynı zamanda pek çok kişiye de iş olanağı sağlamaktadır.

Sağlıklı ekmek üretimi konusunda önemli çalışmalar yapan Bonelli, 2008 yılında Türkiye’nin ilk büyük katılımlı EKMEK FESTİVALİ’ni de gerçekleştirdi. Gelenekselleşen festival her yıl yeni bir temayla tekrarlanıyor. Festival boyunca katılımcılara ekmek yapımının püf noktaları anlatılırken, sağlıklı ekmek tüketimi, esmer ekmeğin faydaları konularında sempozyumlar da düzenlendi.

Müşteri memnuniyeti için Altın Noktalarda Müşteri Mutluluğu felsefesi ve üretimden satışa kadar tüm evrelerde ISO 22000 gibi kalite uygulamaları,  personel eğitimleriyle de sektörde lider konumunu güçlendirmektedir. Genç ve uzman bir ekibe sahip olan Bonelli için keyif, aslında lezzetin anahtarıdır. Keyifle çalışan personel lezzeti yaratır. Bu keyifli çalışma ortamı lezzet olarak tüketiciye yansıtılır. Geleneksel Ankara Yarışması’nda da sponsor olan Bonelli, Lezzetin olduğu her yerde.

Yiyecek içecek pazarındaki gelişmeleri yakından takip eden Bonelli, krizle beraber değişen müşteri profili için yeni ürün düzenlemeleri üzerinde de çalışıyor. Gelecek yıl hedefleri arasında 20 mağaza açmak, üretim tesisini büyütmek olan Bonelli, sağlıklı ürün geliştirme konusunda da üniversitelerin beslenme bölümleriyle ortak çalışmalar yürütüyor.